Co dělat pro co nejhladší návrat do práce po dovolené?

Existuje několik klíčových věcí, které můžete udělat pro to, aby váš návrat do práce po dovolené proběhl co nejplynuleji. Pravdou je, že většinu z nich můžete udělat už před dovolenou. Ještě před odjezdem splňte vše, co můžete, ukliďte si stůl a udělejte všechno pro to, aby se vám dobře vracelo. Pak půjde i po návratu vše snáze.

Najděte si svoje tempo

Vaším úkolem po návratu z dovolené je vrátit se co nejrychleji do svého obvyklého režimu. To znamená vstávat v obvyklou dobu, nasnídat se a vyrazit do práce. Pokud můžete, snažte se vyhnout čerpání dovolené bezprostředně před nebo po návratu do práce. Pomůže vám to usnadnit návrat a vyhnout se pocitu přetížení. Další věcí, kterou můžete udělat, je zůstat v kontaktu se svými spolupracovníky a šéfem během vaší nepřítomnosti. Budete tak vědět, co se v kanceláři děje, a po návratu nebudete úplně mimo dění. To neznamená, že byste měli i z dovolené pracovat. Stačí si pouze čas od času přečíst maily, abyste zůstali v obraze. Kolegům, se kterými máte dobré vztahy, můžete poslat i několik fotek z dovolené.

První den po návratu se uklidněte

První den po návratu se nesnažte trhat rekordy. Možná budete mít ještě jet lag a nebudete tak produktivní jako obvykle. Místo toho se uklidněte a dohánějte to, co jste během své nepřítomnosti zameškali. Sejděte se se svým šéfem a proberte, co je třeba udělat. Udělejte si pořádek a stanovte si priority. Pak postupujte krok za krokem. Nesnažte se toho udělat příliš mnoho najednou, jinak se rychle zahltíte a klidně můžete i vyhořet.

Dopřejte si dostatek spánku

Může se to zdát jako samozřejmost, ale je důležité, abyste se po návratu z dovolené dostatečně vyspali. Nedostatek energie se projeví nejen v hůř odvedené práci, ale také v nechuti do všech záležitostí běžného dne. Pro získání energie se můžete zaměřit na byliny na posílení imunity, jako jsou například rakytník nebo kustovnice čínská. Jejich pravidelná konzumace vám pomůže získat zpět ztracenou sílu. První pomoci si můžete dopřát také v podobě kapslí naplněných práškem z guarany nebo ženšenu, což jsou velmi silné přírodní adaptogeny, které pomáhají organismu dodat energii a lépe se přizpůsobit nové životní situaci.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*