Bosa – balancujte lépe se životem i vlastní myslí

By: LollyKnit

Chcete zredukovat váhu a zformovat tělo? Pro ženy se jako ideální varianta jeví bosa. Je to cvičení, které fantasticky modeluje postavu, ale dokonce i zmírňuje bolesti. Je to prakticky rehabilitace a formování postavy v jednom. Bosou zlepšíte rovněž držení svého těla, což jistě oceníte.


V létě, kdy na sobě máte přiléhavý top nebo plavky a vaše záda neustále hrbíte, nevypadáte vůbec přitažlivě. Pokud toužíte po dokonalé postavě, kterou budete umět dokonale předvést v celé své kráse společně s lepší stabilitou páteře a celého pohybového aparátu, je to pro vás jedině plus.

Doma nebo na tréninku, záleží na vás

By: LollyKnit

Výhodou balanční podložky je její skladnost, takže pokud máte dostatek financí, pořídit si jí můžete i domů. Pokud ne, tak se vydejte do nejbližšího sportovního centra, kde se bude bosa jistě vyučovat. Některá z vás už se možná setkala s bosou i při aerobiku (slouží jen jako doplňková technika) k dalším choreografiím.
Bosa sama o sobě je o balančním cvičení na podložce, tím získává popularitu. Posiluje se celé tělo, což je výhoda. V současné době se balanční podložka řadí mezi top pomůcku k hubnutí, formování a posilování celého těla. Kde jinde posilnit hluboká svalová vlákna, než na balanční podložce? Opravdu moc ostatního toho není, takže vzhůru do nové podložky a vysněné figury!

Naučíte se lepší koordinaci těla, což je při chůzi znát

Máte pocit, že vaše držení těla připomíná spíše vrbu, která se sklání? Krásy tohoto ušlechtilého stromu vypadají úžasně, ale jen pokud se jedná o vrbové proutky, což by vaše záda rozhodně představovat neměla. Pouze pružnost můžete mít společnou, ale držení nikoliv. U člověka jsou kulatá záda nezdravým projevem. Pokud sedíte v kanceláři na židli nebo občas fitballu, bosu vám to nenahradí. Za poměrně krátký čas budete zase v kondici a sklony k tloustnutí nebudou tak markantní.

Tím, že je bosa posilovacím druhem cvičení spojeným s balancí těla, dá se o ní tvrdit, že její rhb účinek má také celkem slušný. Pokud vás tedy často bolí záda, klouby nebo svaly, přijďte se protáhnout na bosu. Pozitivní ohlasy na sebe nenechají dlouho čekat. Bosu mohou cvičit i muži, pohlaví opravdu roli nehraje. Regulace tlaku podložky tak nastavuje nepřímo vaše úsilí k vykonanému pohybu. Každý si tak zvolí míru zátěže přesně podle svých představ. Pravidelné cvičení vám s bosou vyčistí i vaší mysl.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*