Piercing vs. falešný piercing

Chcete být zajímaví, vyčnívat z davu nebo si prostě jen pořídit něco, co se dnes nosí? Piercing je lákavou možností. Jaký byste měli zvolit?

Piercing znamená propíchnutí určité části těla a následné vložení šperku do vzniklého otvoru. Nošení piercingů má dlouhou tradici. Ve starověkém Řecku však považovali piercing za nevhodný doplněk a toto smýšlení si s sebou někde nese naše kultura dodnes.

Kam s piercingem?

Piercing si můžete nechat umístit do všemožných částí těla. Častý je piercing v uších, jazyku či na obočí, někteří si nechávají propíchnout také pupík, bradavky či genitálie. Šperky jsou obvykle z titanu, protože ten jako jeden z mála kovů nezpůsobuje nežádoucí reakce organismu.

Nemáte odvahu? Vyzkoušejte falešný piercing!

Oproti klasickému piercingu nabízí takzvaný fake piercing řadu výhod. Pokud nejste zletilí a rodiče vám piercing nepovolí, pokud se bojíte bolesti nebo pokud převládá netolerance ze strany zaměstnavatele či učitelů ve škole,můžete si zakoupit aspoň fake verzi. Falešným piercingem se můžete ozdobit jen pro výjimečnou příležitost, trvale vám nezůstane.

body-piercing-371961_640

Falešné piercingy se dále dělí,a sice na ty, kde je potřeba propíchnutý otvor a na ty, které můžete nosit, aniž byste svou kůži jakkoliv modifikovali. Mezi takové piercingy patří takzvané tunely, které působí dojmem, že máte extrémně roztaženou kůži například v oblasti ucha, pravdou je, že vám stačí pouze dírka na běžnou náušnici.

Pokud nepřipouštíte ani náušnicové dírky, existují varianty piercingů s magnetickým držením či s klipsami. Zde však musíte počítat s možností padání piercingu z místa.

Nechat si propíchnout tělo je krok, který byste měli pečlivě zvážit. Pokud pořád váháte, vyzkoušejte falešný piercing a do opravdového se pusťte, až když si svou volbou budete opravdu jisti. Zvažte bolest a hlavně nezměnitelnost svého rozhodnutí.