Jak zamaskovat modřinu?

Modrá, červená někdy až nafialovělá. Jak ji pořádně zakrýt?

Občas se to stane každému. Na zahrádce se bouchnete o nářadí nebo vás poškrábe ostružina. Nejednalo by se o velký problém, kdybyste večer neměli vyrazit do společnosti. Jak zamaskovat modřiny tak, aby na vás lidé nepatřičnou ozdobu vůbec nepoznali?

Zlatá klasika – make-up, make-up, make-up

Jedná-li se jen o menší, světlou modřinku, stačí, když ráno přidáte na postižené místo o vrstvu make -upu více. Používejte ale váš osvědčený a kvalitní make-up, bez kterého běžně nedáte ani krok. Nekvalitní, navíc pokud na něj vaše pokožka není zvyklá, by mohl modřinu podráždit ještě více.

Jak zamaskovat modřinu?

Korektor – vynález 20. století pro moderní ženu

Na tmavší modřinu vám pouhý make-up stačit nebude. Na řadu přichází korektor! Ovšem pozor, správně si zvolte jeho druh. Zda tužku nebo krém a jakou barvu. První bývá většinou jasné – nejvíce korektorů nacházíme právě v podobě tužky. Pokud máte doma krém, můžete ho nanést na malou modřinu, již zakrytou make-upem.

Korektor v  odstínu ovocném – tj. meruňky nebo broskve viditelnost modřiny sníží (nejedná-li se zrovna o monokl přes půl tváře) či dokonce zakryje celý (v případě středních modřin). Vhodné jsou tyto barvy pro věčný problém žen – kruhy pod očima. Vnesou k oku více světla, takže už nebudete vypadat tak unaveně. Obecně platí, což leckoho překvapí, čím tmavší kruhy, tím světlejší korektor. Na fialové kruhy tedy používejte zásadně korektor nažloutlý.

Jak zamaskovat modřinu?

Max Factor, Yves Rocher nebo něco jiného?

A jakou značku? Pokud máte svou oblíbenou kosmetickou značku, od které jste si koupili celou „výbavu“, rozhodně u ní zůstaňte. Korektory dnes vyrábí opravdu každý. Dlouholetou tradici a zkušenost ve výrobě korektorů má firma Yves Saint Lauren, která ostatně přišla na trh s úplně prvním korektorem.