Jak se zbavit černých teček? Přinášíme několik tipů!

Trápí vás černé tečky? Snažíte se s nimi bojovat, ale stále marně? V našem článku se dozvíte všechno, co potřebujete vědět, abyste válku s černými tečkami konečně vyhrály. Tak pojďme na to!

O černých tečkách slyšíme ze všech stran… z časopisů, televize i internetu. A není snad jediné ženy, kterou by alespoň jednou nepotrápily. O co se vlastně jedná? Černé tečky jsou rozšířené póry zanesené odumřelými buňkami, mazem a bakteriemi, které jsou součástí každé kožní mikroflóry. Tyto bakterie milují maz a proteiny, které se v pórech nachází a dochází k množení. Následně vzniká zánět, který my známe jako nehezké a mnohdy bolavé pupínky. A jak tomu všemu tedy předejít?

Jak se zbavit černých teček? Přinášíme několik tipů!
Pravidelně odličujte.

Čistěte pravidelně svou pleť!

Pokud chcete černým tečkám opravdu předcházet, dbejte na pravidelné čištění své pleti, a to nejenom večer, ale i ráno. Pravidelně si proto odličujte obličej i dekolt. Pokud ovšem používáte na čištění pleťovou vodu, neměla by obsahovat alkohol! Díky pravidelnému čištění zabraňujete usazování mazu a nečistot v pórech, díky čemuž zabraňujete bakteriím v jejich hodování a tvorbě pupínků.

Jak se zbavit černých teček? Přinášíme několik tipů!
Pomohou masky i peeling.

Pravidelný peeling a kyselina salicylová

Mnoho kosmetiček doporučuje v boji proti černým tečkám také pravidelné peelingy, které zajistí, že nebude docházet k zanášení pleti odumřelými buňkami. Pleť navíc bude zářivá a hladká. Peeling stačí provádět jednou až dvakrát týdně. Pamatujte, že cílem není sedřít si kůži z obličeje, ale pouze jemně odstranit tu odumřelou.

Velmi oblíbeným pomocníkem na aknózní pleť s černými tečkami jsou také přípravky s kyselinou salicylovou. Ta v kombinaci s kyselinou glykolovou zbavuje nadměrného mazu a výrazně redukuje hnisavé pupínky. Pokud máte ovšem citlivou pokožku, raději se jí vyhněte, je totiž poměrně agresivní. Alternativou pro vás v takovém případě mohou být bahenní mýdla a masky.

V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelnou hydrataci pleti každý den. Přípravků je spoustu a jsou rozlišené dle typu pokožky. Vyzkoušejte jich více a uvidíte, který je ten pravý pro vás.