Tipy proti vráskám

Vrásky jsou sice přirozenou reakcí pleti na přibývající věk každé z nás, přesto se většinou s touto „přirozeností“ nechceme smířit. Starší pokožka ztrácí schopnost regenerace, pružnost a může být mdlá a vysušená.

Používat krém proti vráskám (pleťový, oční, na dekolt či okolí rtů..) je asi tou první a základní věcí, jak bojovat s vráskami. Pak také můžete zakoupit různá séra a masky. Také ampulky s velmi koncentrovanými látkami, které tak v boji proti vráskám mohou napomoci. Pokud máte strach, že to nestačí, můžete využít některou z kosmetických procedur či kosmetických zákroků – například dermabrazi, botulotoxin, mezoterapii nebo chemický peeling. Dbejte však na to, aby zákrok prováděl odborník.

Pojďme si nyní vysvětlit několik pojmů známých jako bojovníky s vráskami.

Botox je obchodní jméno jednoho ze tří celosvětově používaných produktů obsahujících jed botulin. Botulin (botulotoxin) je vysoce nebezpečný jed produkovaný bakteriemi. Potlačuje přenos signálů mezi nervy a svaly. Při injekční aplikaci způsobí dočasné ochrnutí příslušného svalu, což vede k vizuálnímu vyhlazení vrásek.

Dermabraze je mechanické odstranění horních vrstev kůže pomocí vysokorychlostní elektrické frézky. Dermabraze změkčuje nepravidelnosti povrchu kůže. Nejčastěji se užívá k zlepšení vzhledu pokožky tváře poškozené vlivem zranění či po předchozí operaci.

Mezoterapie je velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se hydratační, výživné a regenerační roztoky aplikují přímo do pokožky. Jedná se o minimálně invazivní metodu, která přirozeně podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, vypíná kůži a vyrovnává povrchové vrásky.

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která se slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Také příznivě působí na příliš mastnou pokožku.

Kyselina hyaluronová (KH) je přirozeně se vyskytující glykosaminoglykan, čili lineární polysacharid, o vysoké molekulové hmotnosti. Dokáže v pleti zadržovat velké množství vody a udržuje její konstantní vlhkost. Změkčuje a vyhlazuje kůži, má skvělé kožní lubrikační i antioxidační vlastnosti a protizánětlivé účinky.  Součástí mnoha proti vráskovým krémům na pleť.

Ani nejdražší krém vás ale nezachrání, pokud jste například náruživá kuřačka, málo pijete (samozřejmě čistou vodu) nebo holdujete probdělým nocím a přemíře alkoholu.