Také jste propadli trendu superpotravin? Jednu z nich určitě máte ve své spíži!

Za tzv. superpotraviny jsou mnozí ochotni utrácet i tisíce. Chia, acai, goji, quinoa, mořské řasy a mohli bychom pokračovat. Mnoho lidí se přitom mylně domnívá, že čím je daná potravina dražší, tím bude její účinek silnější. A oni po jejich konzumaci zdravější. Mocná to síla marketingu, že? Spoustu superpotravin přitom všichni máme ve své spíži.

Jednou z nich je česnek. Bez této cibulové zeleniny se nejenže neobejde většina pokrmů, kterým dává ten správný říz, ale dokonce má spoustu léčivých vlastností. Já osobně česnek miluji po jeho specifickou chuť. Rozetřený na topince v konkurenci s mými dalšími snídaňovými menu jednoznačně vede, byť se ke mně má čtrnáctiletá dcera po jeho konzumaci odmítá přiblížit na vzdálenost kratší než jeden metr. A bohužel nejenom ona.

Česnek alias zapáchající růže

Za silnou vůní česneku stojí látka zvaná alicin. Ta se po pozření v těle promění na látku s obsahem síry. A právě ta je příčinou nechvalně známého aroma česneku. Zvláštní je, že někomu voní a někomu zapáchá. I z tohoto důvodu si v historii česnek vysloužil přezdívku zapáchající růže.

Česnekem léčili už za královny Kleopatry

Mocná síla česneku ovšem sahá mnohem dál. Ne nadarmo se této zelenině totiž přezdívá přírodní antibiotikum. Víte třeba, že už v dobách královny Kleopatry se česnekem léčily více než dvě desítky nemocí?

Zázračný česnek

I dnes je česnek spojován se silnými antibakteriálními i antikarcinogenními účinky. Jeho konzumací ovšem prospějete svému srdci a cévám. K tomu brání rozmnožování plísní, hlenů a zabíjí škodlivé bakterie ve střevech. A je skvělou prevencí proti nachlazení a chřipce. Jisté zdroje sice uvádějí, že chcete-li předejít konkrétně chřipce, měli byste užívat minimálně dva stroužky denně. Nevím, já si loni dopřávala stroužek česneku dvakrát týdně a chřipka ani nachlazení si u mě ani neškrtly.

Účinný je i česnek v kapslích

Chcete-li však mít jistotu, vsaďte na česnek v kapslích, jako je například přípravek ALLICOR Super od Naturvity. Ten navíc okolí ušetří i od výše zmíněné vůně, jež se z konzumentových úst line i několik hodin po konzumaci. Tak neváhejte a dopřejte svému tělu vzpruhu, kterou potřebuje!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*