Kdo se pod jmelím políbí, druhému se zaslíbí

By: Katie Tegtmeyer

Kdy jindy, než v období Vánoc, jste zamilovaní více, než obvykle. Není to tím, že vám jinak partner(ka) leze na nervy, ale i tím, že doba Vánoc přeje klidu a odpočinku.

By: Katie Tegtmeyer

Nejste tudíž přepracovaní, unavení, díváte se na pohádky, rozdáváte dárky, zpíváte vánoční koledy, atd. V čem si jsou tyto činnosti podobné? Přece v tom, že je děláte společně. Není to tedy jen láska dvou partnerů, ale je to rodinná spokojenost.

O jmelí se totiž traduje zajímavé přísloví, které je obsažené i v nadpisu našeho článku a je jím právě slavná věta „Kdo se pod jmelím políbí, druhému se zaslíbí.“ Toto lidové rčení pocházející z Moravy tak sice můžete a nemusíte brát vážně, ale hovoří jasně. Pokud tomu někdo chce věřit, jeho sen se přes rok klidně splní. Když budou spokojení partneři, budou šťastné i jejich děti a celá rodina. Je to tak, patřit jeden druhému, je ten nejkrásnější pocit.

A co dále velí tradice? Je to podobné, jako byste se nepolíbili na 1. máje. Když se nepolíbíte pod jmelím, „uschnete“. Pokud tedy chcete tomuto faktu předejít, je lepší si jmelí koupit a pěkně tradici dodržet. Navíc jmelí dokreslí atmosféru Vánoc, barva už záleží na Vás. Svěžest vám do pokoje vnese zelené přírodní jmelí, ale komponenty dokáže pěkně sladit i stříbrné, zlaté, modré či červené podle ostatního druhu dekorace v domě.

By: coniferconifer

Jmelí je považováno už od pradávna za tajuplnou rostlinu. Políbíte – li se, váš vztah by měl odolat rozchodu nejméně jeden rok, což by v každoroční praxi znamenalo, že spolu zůstanete navždy. Váš partner(ka) to jistě ocení, když ho zatáhnete za ruku, odtáhnete do pokoje pod jmelí a něžně se políbíte. Vždyť i o tom, je život. Je plný překvapení, vzrušujících okamžiků a v neposlední řadě o vzájemné sounáležitosti celé rodiny. Jmelí vypadá krásně a k Vánocům prostě neodmyslitelně patří. Už jste na to také přišli, že to byla škoda, když jste si ho léta nedopřávali?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*