Kdo se pod jmelím políbí, druhému se zaslíbí

By: Katie Tegtmeyer

Kdy jindy, než v období Vánoc, jste zamilovaní více, než obvykle. Není to tím, že vám jinak partner(ka) leze na nervy, ale i tím, že doba Vánoc přeje klidu a odpočinku.

By: Katie Tegtmeyer

Nejste tudíž přepracovaní, unavení, díváte se na pohádky, rozdáváte dárky, zpíváte vánoční koledy, atd. V čem si jsou tyto činnosti podobné? Přece v tom, že je děláte společně. Není to tedy jen láska dvou partnerů, ale je to rodinná spokojenost.

O jmelí se totiž traduje zajímavé přísloví, které je obsažené i v nadpisu našeho článku a je jím právě slavná věta „Kdo se pod jmelím políbí, druhému se zaslíbí.“ Toto lidové rčení pocházející z Moravy tak sice můžete a nemusíte brát vážně, ale hovoří jasně. Pokud tomu někdo chce věřit, jeho sen se přes rok klidně splní. Když budou spokojení partneři, budou šťastné i jejich děti a celá rodina. Je to tak, patřit jeden druhému, je ten nejkrásnější pocit.

A co dále velí tradice? Je to podobné, jako byste se nepolíbili na 1. máje. Když se nepolíbíte pod jmelím, „uschnete“. Pokud tedy chcete tomuto faktu předejít, je lepší si jmelí koupit a pěkně tradici dodržet. Navíc jmelí dokreslí atmosféru Vánoc, barva už záleží na Vás. Svěžest vám do pokoje vnese zelené přírodní jmelí, ale komponenty dokáže pěkně sladit i stříbrné, zlaté, modré či červené podle ostatního druhu dekorace v domě.

By: coniferconifer

Jmelí je považováno už od pradávna za tajuplnou rostlinu. Políbíte – li se, váš vztah by měl odolat rozchodu nejméně jeden rok, což by v každoroční praxi znamenalo, že spolu zůstanete navždy. Váš partner(ka) to jistě ocení, když ho zatáhnete za ruku, odtáhnete do pokoje pod jmelí a něžně se políbíte. Vždyť i o tom, je život. Je plný překvapení, vzrušujících okamžiků a v neposlední řadě o vzájemné sounáležitosti celé rodiny. Jmelí vypadá krásně a k Vánocům prostě neodmyslitelně patří. Už jste na to také přišli, že to byla škoda, když jste si ho léta nedopřávali?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*