Jak na melír? Jednoduchý návod pro domácí barvení! 1. díl

Vaše kadeřnice na tu ideální barvu prostě ne a ne přijít? Vezměte věci do vlastních rukou! Melír si vykouzlíte sama doma bez větší námahy, pokud máte aspoň trochu odvahy.

Rozhodla jste se a vešla do drogerie. Jak ale vybrat barvu, aby váš účes vypadal přirozeně? Říká se, že nejlepší je vybrat barvu maximálně o tři tóny světlejší, než je přirozená barva vašich vlasů. Velké rozdíly mezi jednotlivými prameny se totiž nezdají esteticky vhodné. Při domácím barvení se vám navíc nemusí povést stejně silné proužky a výrazná barva v tomto případě nadělá více škody než užitku.

Jak se připravit před akcí?

Pokud máte již všechno potřebné zakoupeno, pusťte se do domácí přípravy. Doma si připravte vše potřebné – pracovní plochu pokryjte starým ručníkem a sama zvolte outfit složený z obnošeného, vytahaného trika a velkých tepláků, které se mohou zničit. Je dost pravděpodobné, že si o sebe při barvení nechtěně otřete štětec, případně vám barva ukápne.

Jak na melír? Jednoduchý návod pro domácí barvení! 1. díl

Důležité je také to, kdy jste si naposledy myla hlavu. Melír a všeobecně jakákoli jiná barva na vlasy by se neměla nanášet na čerstvě umyté a vysušené vlasy, na které byla nanesena třeba ještě maska pro jejich obnovení. Sice máte vlasy krásné a čisté a připravené po barvení, ale barva je může opravdu silně poškodit, protože jejich struktura byla narušena již samotným mytím a fénováním. V nejmenším případě by vám barva chytila jen částečně nebo vůbec. Nejen kadeřnice proto doporučují nemýt vlasy minimálně jeden den a klidně i více. Čím více dní je hlava neumytá, tím lépe barva na vlasy chytí.

Způsobů barvení je poté několik. Někdo nanáší barvu na vlasy přímo v ohonu, někdo jednotlivé pramínky balí do alobalu, někdo zase používá barvící čepici. A přesně o tom si povíme v druhém díle. Přeci vás nezahltíme informacemi hned najednou?